Skip to content

3. zpráva z turnaje – Prvomájové koulení (7. květen 2022)

Turnaj trojic v pétanque ve Valšovicích byl velmi silně obsazen. Složení našich týmů: Dan Holba, Petr a Blanka Kozákovi, dále Pavel a Dana Židkovi a Irena Holbová.

Zázemí petanquového sportu je ve Valšovicích perfektní, a i když celé dopoledne propršelo, akce proběhla tak jak má a postupně se na dvacetičtyřech hřištích utkalo čtyřicet pět týmů. Po ranní kávičce už voněly klobásky z udírny, točilo se pivo ze soukromého pivovaru, na kotlíku bublal kančí gulášek a smažily se bramborové placky. Náš Hrabyňský tým nastoupil v nových, krásně zelených dresech a s velkým nadšením.

Nám, prvnímu týmu z Hrabyně (Petr, Dan, Blanka), to v ten den krásně koulelo. Švýcarský systém rozlosování nás přiřadil do skupiny obdobně silných týmů a tam se nám nevedlo vůbec špatně. Jednotlivé zápasy byly velmi vyrovnané, dařily se nám krásné hody, občas i střelba, která je v pétanque vlastně to nejtěžší. Z turnaje jsme odjížděli s novými zkušenostmi, s novým nadšením, ale také s vědomím, že máme stále co zlepšovat.

Z pohledu druhého týmu (Pavel, Dana a Irena) se jednalo o turnaj, kde žádná hra nebyla ukončena v časovém limitu jedné hodiny, nikdy jsme nehráli do konečných 13 bodů. V prvních 4 kolech jsme třikrát prohráli pouze o jeden bod a jednou vyhráli také pouze o jeden bod. Z našeho pohledu to byly velmi vyrovnané zápasy, i když jsme nepostoupili do první šestnáctky.

V asociaci ČAPEK jsme postoupili na 466 (Dan), 504 (Pavel), 505 (Dana), 523 (Petr) a 621 (Blanka) místo. Irena v nebyla registrována v asociaci ČAPEK.