Skip to content

Z historie Pétanque Club Hrabyně

Sportu zdar a pétanque zvlášť

Sport utužuje přátelství, proto několik nadšenců začalo v roce 2019 za hospodou Hrabyňka provozovat tento finančně nenáročný sport na travnatém povrchu. Časem jsme ale zjistili několik nepříjemných vlastností hry na trávě. Trávu musí občas někdo posekat, košonek v trávě nejde vidět, travní plocha je vlnitá a občas směřuje do kopce nebo z kopce.

V srpnu 2021 mnoho hrabyňských sportovních nadšenců prodělalo náročný 3 denní sportovní maratón v Bohušově. Zde proběhlo klání ve volejbale a v pétanque. I když se petanque hrál na trávě, mnoho účastníků zde propadlo této hře. Někteří již měli s sebou čerstvě zakoupené profi koule. V tomto prostředí napadlo Daniela Holbu postavit regulérní hřiště na pétanque přímo v naší obci.

Naše první velké seznámení s opravdovým turnajem bylo v říjnu 2021 u našich kolegů a přátel pétangového klubu v Polouvsí, kde jsme skončili na pěkném 22. a 23. místě. Zde nám také poradili, jak založit spolek.

Na podzim roku 2021 nám obec postavila hřiště na pétanque s 3 dráhami. V listopadu 2021 jsme se zaregistrovali jako spolek "Pétanque Club Hrabyně, z.s.". Následně, 19. února 2022, byl náš klub registrován v České asociaci pétangue klubů (ČAPEK), což je sekce České federace koulových sportů.