Skip to content

O nás

Začátky pétanque v Hrabyni byly asi tradiční, stejně jako u ostatních začínajícich klubech. Zpočátku jsme hráli na trávě (někdy i na neposekané trávě), později na hodně udusané trávě a občas i na hodně rozryté hlíně. Naše první velké seznámení s opravdovým turnajem bylo na podzim 2021 u našich kolegů a přátel pétanqového klubu v Polouvsí, kde jsme skončili na pěkném 22. a 23. místě.

Na podzim roku 2021 nám obec postavila hřiště na pétanque s 3 dráhami. V listopadu 2021 jsme se zaregistrovali jako spolek "Pétanque club Hrabyně, z.s." a dne 19. února 2022 byl náš klub přijat do České asociace pétanque klubů (ČAPEK). Aktuální pořadí v asociaci naleznete na stránách czechpetanque.cz

Hlavní propagátor pétanque v Hrabyni je Daniel Holba, který postupně ke hře získal několik svých kamarádů. Tvrdí se, že tato hra je pro důchodce. To je velký omyl, protože hráč během jedné hry může naházet až 50 kilo železa na vzdálenost 8 až 10 metrů a nachodit po hřišti přibližně půl kilometru. Proto přijďte mezi nás si zakoulet a vyzkoušet tuto fyzicky nenáročnou hru.

Nemusíme vyhrát, stačí když porazíme soupeře.